Reklāma
sportacentrs.com
DEAC
Top.LV
Šodien vārda dienu svin: Alīna, Sandris, Rūsiņš Piektdiena, 26. aprīlis, plkst. 01:25
Snovbordisti atgriezušies no junioru čempionāta

No 9. līdz 13. aprīlim Austrijā, kalnu slēpotājiem jau labi zināmajā Bad Gasteinā, norisinājās Pasaules junioru čempionāts snovbordā. Latviju pārstāvēja 4 sportisti borderkrosā – Kaspars Rums, Toms Vasins, Kaspars Daļeckis un Madars Matīs un 2 sportisti Big Air disciplīnā – Artūrs Alsiņš un Kaspars Rums. Kopumā uz Austriju devās komanda 5 sportistu un 1 trenera sastāvā.

Borderkrosa trase bija ar ļoti daudz elementiem (~25), kopumā sarežģīta.

Piedalījās 95 sportisti no 29 pasaules valstīm. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad rezultāti ir nedaudz sliktāki, pie kā daļēji var vainot īso sezonu Latvijā. Visaugstāko vietu izcīnīja Toms Vasins (26.vieta), kam sekoja Madars Matīs (39.vieta), Kaspars Rums (41.vieta) un Kaspars Daļeckis ierindojās 66. vietā.

BigAir disciplīnā bija 65 dalībnieku konkurence. Kaspars Rums izcīnīja 28. vietu, bet Artūrs Alsiņš ierindojās 37.vietā. Artūra sniegums treniņbraucienu laikā būtu devis viņam iespēju kvalificēties fināliem, bet kvalifikācijas lēcienos neveicās tik labi ar nosēdienu.

Inese Balode

Kā ziņo FIS, sacensības norisinājušās lieliski sagatavotās sacensību vietās Sportgasteinā un superīgos laika apstākļos. Kopumā gandrīz 300 braucēji piedalījušies šā čempionāta 8 disciplīnās no 29 valstīm. 11 valstis no tām spējušas izcīnīt medaļas. Visveiksmīgākā no tām bijusi Norvēģija ar 4 medaļām, 3 no kurām zelta, tad seko Austrija ar četrām medaļām (1-2-1) un Krievija ar trijām (1-1-1). Par čempionāta līmeni liecina arī tas ka tajā piedalījušies arī vairāki Pasaules čempionāta Arosā godalgoto vietu ieguvēji.