Reklāma
sportacentrs.com
DEAC
Top.LV
Šodien vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis Trešdiena, 24. aprīlis, plkst. 19:39
Snovbordistiem labi rezultāti sacensībās Norvēģijā

Latviešu snovbordisti veiksmīgi startējuši, aizvadītajā nedēļas nogalē 9. un 10. februārī, snovbordkrosa disciplīnā FIS starptautiskajās snovborda sacensībās Kongsbergā, Norvēģijā.

Trase bija ļoti gara un ļoti labi sagatavota, ar dažādiem elementiem. Tā bija viena no labākajām trasēm pēdējos gados, gandrīz līdzinājās Olimpisko spēļu trasei. Trase bija ļoti ātra un brauciens ilga ap 2 minūtēm. Sacensībās piedalījās vēl sportisti no Igaunijas, Zviedrijas un visi vadošie norvēģu sportisti.

Pirmajā dienā mūsējie vēl nebija apguvuši labākās trases trajektorijas. Visaugstāko vietu izdevās izcīnīt Ināram Bīrmanim – 8. vieta, Madaram Matīsam – 17. vieta. Kaspars Daļeckis izcīnīja 21. vietu, bet Jānis Daļeckis – 22. vietu.

Otrajā dienā mūsu sportisti jutās daudz pārliecinošāk. Vislabāk veicās rīdziniekam Ināram Bīrmanim (klubs INK - SNB), kurš izcīnīja 2. vietu, aiz sevis atstājot vienu no pasaules kausa posmu līderiem – norvēģi Stian Sivertzen. Savukārt limbažnieks Madars Matīss izcīnīja 14 vietu, bet cēsiniekiem Jānim Daļeckim – 17. vieta un Kasparam Daļeckim - 18. vieta. Par sacensību uzvarētāju kļuva norvēģis Oeystein Wallin.

Snovbordkross ir ātruma disciplīna, kur trase veidota no dažādiem elementiem – virāžām, tramplīniem un citiem, līdzīgi kā BMX trases.

Snovbordkrosa kvalifikācija norisinās, startējot pa vienam uz laiku. Fināliem kvalificējas 32 sportisti, kas uzrādījuši labāko laiku. Finālos vienlaicīgi startē 4 sportisti, no kuriem divi ātrākie tiek nākamajā kārtā.